İOS 11 ve Yeni Özellikleri

İOS 11 tanıtıldı.

Apple’ın geçen hafta yaptığı WWDC 2017 etkinliğine damga vuran İOS 11, birçok Apple ürününe yenilikler ve kullanıcılarına harika kolaylıklar getirecek. Apple mobil işletim sistemini 11. Seviyesine kadar yükseltti ve İOS 11’i bekleyenleriyle buluşturuyor.

 

Apple’in WWDC 2017 de tanıttığı diğer ürün ve gelişmeler için;

 Home Pod

Yeni iMAC Modelleri

wwdc 2017 apple etkinliği

wwdc 2017 apple etkinliği

Bu yeni modeliyle Apple, kullanıcılarına pek çok kolaylığı sunuyor ve onlara kalitesinden yeni bir tadı ikram ediyor. Üstelik İOS 11 kullanıcılarına çok daha esnek imkânlar sunuyor. Artık uygulama geliştiricileri için beta sürümleri yayında. Bir diğer edindiğimiz bilgiye göre Apple İOS 11 ile iPad’i odak noktası haline getirmekle beraber iPhone kullanıcılarını da göz ardı etmiyor. Gelin şimdi İOS 11’in özelliklerine bir göz atalım.

Yeni Tasarlanan Kontrol Merkezi

Uzun zamandır Apple kullanıcılarının beklediği bir özellik kontrol merkezinde ki değişimle hizmetinize sunuluyor. Eski tip kullanım sistemine alışmış olan Apple severler için ilk bakışta her ne kadar değişik gözüküyor olsa da aslında yeni kontrol sistemi birçok yeniliği ve kullanım kolaylığını beraberinde getiriyor.

Artık sayfa şeklinde olmaktan ziyade kutucuklar halinde olan kontrol merkezi, ana ekranınızdaki uygulamalara erişmek istediğiniz de 3D pencere mantığı ile çalışıyor. Böylece bir kutucuğa tıkladığınızda onu tam ekran ve ayarlarına erişebiliyorsunuz.

ios 11 kontrol merkezi

ios 11 kontrol merkezi

Apple Store’da Yeni Tasarım

Apple Store aslında özüne dönmüş de diyebiliriz. Daha kullanışlı ve sade bir hal almış ve kullanıcılarının yeni uygulamalarını keşfetmekte birçok kolaylıklar sağlamış. Today uygulaması ile artık en taze uygulamaları günlük olarak güncelliyor ve erişiminizi kolaylaştırıyor.

Kapalı Mekânlarda da Apple Harita Kullanabileceğiz

Artık kapalı alanlarında haritalarını Apple Harita’dan görebilecek olmamız hepimizi sevindiriyor olsa da şuan sadece 100 AVM’nin haritası eklenmiş.

Apple Pay ile Havale Yapabileceğiz

Apple Pay ile artık kullanıcılar arasında para gönderimi (havale) yapmak mümkün. BU özelliği iMessage uygulamasına eklenti yapan Apple, mesajlaştığımız kişilere para göndermemize olanak sağlıyor.

ios 11

ios 11

Daha Zeki SİRİ

SİRİ artık çok daha fazla dilde çeviri yapabiliyor. Ancak Türkçe bu dillerin arasında var mı yok mu bilemiyoruz.İmajı da biraz değişen SİRİ artık daha natürel bir sese sahip ve daha fazla geliştiricinin erişimine de destek veriyor.