19

 iphone 8’in hakkında elimize geçen birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.Bu yıl tanıtılmasına kesin gözü ile baktığımız daha önce de iPhone 8 hakkında hazırlanan kalıplar konusunda sızdırılan bilgilerden birtakım haberler elde etmiştik.

Weibo kaynaklı bu sızıntılar da sadece iPhone 8 değil ayrıca iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın da kalıplarının arka kısımları görünüyordu. Geçtiğimiz günlerde de Benjamin Geskin ile ilgili daha fazla bilgi ve görseli bizlerle paylaşmıştı.

iPhone 8 Tasarımı Kesinleşti

Daha evvelden fabrikalardaki çizimleri ve maket örnekleri sızdırılan iPhone 8’in tasarımında neredeyse sona gelindi. Geçtiğimiz 1-2 ay içerisinde elde edilen bilgilere göre iPhone 8’in dikey bir kamerası olacağı ve daha uzun bir güç tuşuna sahip olacağı bilgisi bizlerle paylaşılmıştı.

Benjamin Geskin tarafından paylaşılan bilgilerde üç yeni iPhone modellerinin kasaları farklı açılardan gösterilen görseller ile internete düşmüştü.

Bu görseller ve haberler doğrultusunda şunları rahatlıkla söyleyebiliriz ki iPhone 8’e ait olduğu varsayılan kasansın iPhone 7s’in kasasından o kadar da büyük değil. Gündem de olan diğer haberlere göre bahsi geçen bu kasaya 5.6 inçlik bir ekranın yerleştirileceği söz konusu. Ayrıca Apple yıldönümüne özel çıkaracağı bu modelde iPhone numaralandırmalarını kaldıracak ve bu cihazına iPhone Pro adını vereceğini duyurdu.

iphone 8 konsept tasarımı

iphone 8 konsept tasarımı

En Pahalı iPhone

Apple’ın bu yılın Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 8’in fiyatına ilişkin yeni bilgiler de internete sızdı. Apple’ın 10. Yılını kutlayacağı bu yeni modelinin bin doların üzerinde bir fiyatı olacağı bilgisi şimdiye kadar üretilen en pahalı iPhone akıllı telefonu olacağı bir süredir dillerdeydi.

UBS analisti Steven Milunovich’in Apple firmasına yakın olduğu iddia edilen kaynaklarına dayandırdığına göre iPhone 8 ABD de 850 dolardan satışa çıkacakmış.

iphone 8 konsept tasarımı

iphone 8 konsept tasarımı

Peki Türkiye’de Fiyatı Ne Olacak?

iPhone 8’in Apple’ın en pahalı modeli olacağını zaten söylemiştik. Şuan da dahi ABD de iPhone 7 650 dolar civarında iken Türkiye’de 3 bin 800 TL olması nedeniyle yeni çıkacak bu modelin 5 bin TL gibi bir rakamdan piyasamıza düşebileceği hatta geçebileceği tahmin ediliyor.