LG firması LG6 amiral gemisini piyasaya sürdükten yaklaşık üç ay sonra bu telefonu birkaç yeni yazılım ile güncelleyerek daha güçlü bir telefon olan LG G6+ adıyla piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

LG6+, LG6’dan radikal farklarla ayrılmıyor. Aynı 18:9 ekran ve aynı işlemci dahil olmak üzere iki telefonun pek çok özelliği aynı. Bununla birlikte, 6GB RAM ve 128GB depolama alanı var.

LG G6+ ve LG G6 Arasındaki Farklar Neler?

LG G6 + ile birlikte telefonun 32 bitlik Quad DAC’sinden yararlanacak ideal bir çift B&O kulaklık da veriliyor.

Peki orijinal LG G6 piyasaya çıktığında hangi özelliklere sahipti? Asya’da piyasaya sürülenlerde Quad DAC yongası vardı, ancak kablosuz şarj olmuyordu. Amerika’da ise bunun tam tersiydi. LG G6 +’da bu karışıklık yine giderilemedi çünkü her iki özelliğin yalnızca belirli pazarlar için mevcut olduğu belirtildi ancak bu pazarlar hakkında bilgi verilmedi.

Bazı pazarlarda sadece Quad DAC yongası ile birlikte satışa çıkarılacak ancak yine kablosuz şarj edilemeyecek.

Face Print özelliği, LG tarafından geliştirilen ve Samsung’un yüz tanıma teknolojisine benzer bir güvenlik seçeneği. Face Print ile herhangi bir tuşa basmadan akıllı telefonunu yüzünüzün önünde tutarak LG G6+‘ı hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

LG G6+

LG G6+ ile LG G6 Görünüm olarak aynılar…

Önceden kaydettiğiniz yüzünüz tanınırsa kilit açma işlemi gerçekleşir. Kamera otomatik bir şekilde G6+’ı yüzünüze tutulduğunda etkinleşiyor. Bu, pek çok telefon gibi ekranı önceden aktif etmenize gerek olmayan bir özellik.

Yazılım güncellemesinin bir parçası olan Covered Lens özelliği. Parmaklarınızdan biri kadraja girdiyse deklanşörü tıklamadan önce bir uyarı verilecek. Bu özellik G6’nın çift kamera ayarının bir parçası olan geniş açılı mercekte gerçekleşebiliyor.

Diğer bir yeni özellik Qualcomm’un yerleşik işlemcisi. A

yrıca üçüncü parti uygulamalarla kullanıcı deneyimini geliştirmek ve daha az pil tüketimi sağlamak amaçlanıyor. Son olarak, LG G6 iki yeni renk seçeneği ile birlikte geliyordu. Bu renkler mavi ve altın renkleriydi. LG G6+ ise siyah, mavi ve altın renk seçenekleriyle piyasaya sunulacak.

LG G6+’ın önümüzdeki ay Kore’de piyasaya sürülecek. Ancak tüm dünyada global olarak ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında şu anda kesin bir bilgi mevcut değil.