Bazıları, LG’nin amiral gemisi akıllı telefonları üzerinde nispeten güvende bir şekilde oynadığını iddia edebilirken, V-serisi cihazlar hakkında aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.

LG V30 için hazırlanan şirket, LG V10 ve LG V20 ile daha önce kat etmiş olduğu yolu izleyecek. Diğer bir deyişle, mümkün olan en garip özelliklerle dolu bir telefon inşaa edecekler.

 

LG V20, iki ekranlı, çift kamerası olan, çıkarılabilir bir bataryaya sahip, quad DAC, mikroSD desteği gibi özellikleri olmasının yanı sıra çok sevilen bir şey sunmuştu. Android Nougat’ın yüklü olduğu Google Pixel’in dışındaki ilk telefondu. Basitçe söylemek gerekirse, pahalı olmamasına rağmen bu telefon dikkat çekici bir değere sahipti.

 

LG V30 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

LG, V telefonlarını genelde amiral gemisi modellerini piyasaya sürmediği aralıklarda çıakrdı. Bu durum, Apple’ın yeni iPhone modellerini pazara sunduğu zamanlarla çoğu defa çakıştı.

 

Bir rapor LG V30‘un başlangıçta beklenenden biraz daha önce çıkacağını iddia etti. Kore’li bir kaynak ise Eylül ayından ziyade Ağustos 2017’de piyasaya çıkması gerektiğini söyledi ancak telefonun ilk olarak hangi pazara sunulacağı halen belirsiz. LG, İngiltere’de V10 veya V20’yi piyasaya sürmedi, bu nedenle de LG V30‘u da piyasaya sürmemesi büyük bir ihtimal.

 

Fiyat olarak bu akıllı telefon ucuz olmayacak. Bu tipik anlamda bir amiral gemisi olmasa da, LG V30 için amiral gemisi fiyatlarına yakın olabileceği söylenmekte.

 

LG V30’da İnsanlar Ne Görmek İstiyorlar?

LG V10 ve LG V20, temelde birçok kullanıcının talep ettiği her özelliği sundukları için iyi karşılandılar. Bu nedenle, bir sonraki modelde de istemekte olduğumuz şeylerin çoğu yine karşımıza çıkacak gibi duruyor.

LG V30 Konsept Tasarımlarından biri

LG V30 Konsept Tasarımlarından biri

Esnek Bir Ekran

LG V30, raporlara dayanarak LG G30 ve LG G Flex 2’den bu yana LG’de ilk görülecek olan bir OLED ekrana sahip olacak. Bir adım daha ileri giderek listeye esnek bir ekran ekleyelim. Evet LG V30 esnek bir ekrana sahip olacak.

 

HDR’ye Hazır Ekran

HDR içeriğini destekleyen akıllı telefon görüntüleri daha hızlı bir şekilde yayılırken, bu gruba bir tane daha eklenmesinden hiçbir sorun çıkmayacak. LG, genellikle V model telefonlarıyla rekabete katılmayı tercih eder ancak elinizde gerçekten fark yaratan bir özellik yoksa bu kulüve katılmanın da fazla bir önemli olmayacak.