Orijinal Nokia 3310 çok iyi bir telefon olmasına rağmen iPhone, Samsung telefonunuz veya sahip olduğunuz diğer akıllı telefonların yerini alacak bir durumda değil.

 

Hiçbir 3G, kablosuz ağ yok, hiçbir uygulama ve dokunmatik ekran yok  ancak iki önemli tasarruf avantajı var. Fiyatı ve pil ömrü. Ancak Türkiye fiyatnının çok avantajlı olduğunu söyleyemeyiz.

 

Nokia 3310 her anınızı yakalamak ve sosyal medyada paylaşmak için her zaman yanınızda taşıdığınız bir telefon olmayacak. Ancak bir şarj ederek günlerce kullanabileceksiniz. Çocuğunuza veya büyükbabanıza vereceğiniz telefon veya acil durum yedekleme servisi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca konser izlemeye gitmek için mükemmel bir telefon olabilir. Böylece telefonunuza konsantre olmadan konserinizi izleyebilirsiniz.

 

Avrupa’da £ 50’ya satılacak olan Nokia 3310, eski bir arkadaşın yeniden tasarlanması gibi. Ancak Türkiye satış fiyatı nedense bu kadar kompakt bir telefon için 550 TL civarında ve oldukça yüksek.

nokia 3310 renk seçenekleri

nokia 3310 renk seçenekleri

3310, çoğu ülkede kullanılıyor ancak her yerde olmayacak. ABD’de hiç bir şekilde çalışmayacak. Modern özellikleri olmayan 3310’un pil ömrü mükemmel. Nokia, tek bir şarjla bir ay boyunca kullanılabileceğini söylüyor. Bu yaz festivale mi gidiyorsun? Nokia 3310, çamurlarla dolu bir hafta sonu boyunca seni rahatsız etmeden kolayca yanında taşıyabileceğin bir telefon.  İngiltere’de yalnızca £ 50 olan 3310, cebinizde olması muhtemel fantezi telefonlardan çok daha ucuz.

 

 

Sert plastikten yapılmış ve sağlam olması için dokunmatik ekran içermeyen bir gövde ile Nokia 3310, sağlamlıkta da bir çığır açabilir. Orijinal 3310, cep telefonu geçmişinin klasik bir simgesi haline geldi ve bu modern güncelleme daha ince ve daha yuvarlakken, 2000’li yılların başında tanıdığımız ve sevdiğimiz 3310’un yerine geçecek bir güzellikte.

nokia nın meşhur yılan oyunu olmadan olmazdı...

nokia nın meşhur yılan oyunu olmadan olmazdı…

Avrupa şartları için çocuklarınızın kaybetmesinden endişe duymayacağınız ve çocuklarınıza onlarla iletişim kurabilmeniz için rahatlıkla verebileceğiniz bir telefon ancak Türkiye için bu biraz düşündürücü olabilir. Zira Türkiye fiyatı çok da ucuz sayılmaz. Ancak yine de bir dokunmatik telefon kadar pahalı değil. Örneğin çatladığında yüklü bir para ödeyip tamir ettireceğiniz bir ekranı yok. Bir de tabii ki yılan oyununu unutmamak gerek. Yılan oyunu Nokia 3310 için oldukça önemli bir oyun.