Qualcomm, Snapdragon Wear 1200’ün detayları

Geçen yıl bu zamanlarda Qualcomm, her bütçeye uygun, düşük güç tüketimi olan cihazlar için özel olarak tasarlanan ilk SoC olan Snapdragon Wear 1100’ü tanıttı. Mütevazı SoC yalnızca tek bir Cortex-A7 işlemci çekirdeği ve LTE Cat 1 desteği içeriyordu, ancak Qualcomm tarafından tasarlanmış olan cihaz pazar için yeterli değildi.

Şimdi MWC Şanghay 2017’de şirket, Snapdragon Wear 1200 adıyla adlandırılan Snapdragon Wear 1100’den daha da düşük güçlü bir halef getiriyor.

Snapdragon Wear 1200

Snapdragon Wear 1200

Quick Charge 4+ Haberi için tıklayın

 

Snapdragon Wear 1200, Qualcomm’dan gelen ilginç bir geliştirmeydi, çünkü ismi biraz yanıltıcıydı Bu, şirketin yeni nesil ürünlerinin ilk örneği olarak tanıtıldı. 1100’ün temel ilkelerini alan Qualcomm, geçen yıl standart LTE için yeni, ultra düşük güç iletişim modlarını destekleyen yeni bir modemi entegre etti: LTE Kategori M1 ve Kategori NB1.

Aslında bu, Qualcomm’un 3GPP’nin Düşük Güç WAN teknolojilerini destekleyen ilk SoC’sidir.

 

Snapdragon Wear 1200’ün özelliklerine kısaca değinecek olursak;

çekirdek işlemci Wear 1100’den neredeyse hiç değişmedi. SoC’nin, hala tek bir Cortex-A7 işlemci çekirdeği tarafından güçlendirildiğini ve yalnızca sabit işlevli bir GPU’su olan basit bir ekran denetleyicisi ile eşleştirildiğini gördük. Bu, düşük maliyetli bir SoC olacak.

 

Qualcomm için yapılan büyük değişiklik modem tarafında. Wear 1100, çok modlu 2G / 3G / LTE Cat 1 modem ile birlikte satışa çıkmıştı. Wear 1200, çok daha güç verimliliğine sahip ve ileriye dönük bir modem içeriyor.

Söz konusu LTE Cat M1 ve NB1 standartlarıyla birlikte sadece temel 2G (E-GPRS) işlevselliğini destekleyen bir model.

Snapdragon Wear 1200

Snapdragon Wear 1200

Yüksek seviyede, LTE Cat M1, nispeten basit, daha güçlü optimize edilmiş bir LTE formu olarak tasarlanmıştır. Maksimum veri hızı yukarı ve aşağı sadece 1Mbps’dir – Snapdragon Wear 1200 bu hızlara dahi ulaşmamaktadır. Mevcut LTE şebekeleri.

 

LTE Cat NB1, diğer teknolojilerle birlikte en düşük bant genişliğini (maks. 250Kbps) sunan, aynı zamanda en düşük güç tüketimi ve geliştirilmiş 180KHz kanal kullanan, tek başına bir LTE türevli dar bant uygulamasıyla, bunu bir adım daha ileriye götürüyor.